Zoom Çin’de yeni ücretsiz kullanıcı kayıtlarını askıya aldı

zoom

Video konferans sağlayıcısı Zoom Video Communications Inc Salı günü yaptığı açıklamada, Çin’de yeni kullanıcı kayıtlarını yalnızca kurumsal müşterilerle sınırladığını söyledi.

Çin’deki ücretsiz kullanıcılar kayıtlı müşteriler tarafından düzenlenen toplantılara katılmaya devam ederken, şirketten yapılan açıklamaya göre yeni kullanıcı kayıtları yalnızca yetkili satış temsilcileri aracılığıyla kaydolan kurumsal müşteriler için mevcut.Zoom

Zoom son 3 ayda büyük bir gelişme sağladı

Dünya çapında milyonlarca insanın evlerinde kalması ve görüşmeleri genellikle internet aracılığıyla gerçekleştirmesi nedeniyle Zoom gibi platformların kullanımında büyük bir büyüme sağlandı.

Nikkei ilk olarak uygulamada; Çin bireysel hesaplarındaki kısıtlamanın ülkedeki “yasal gerekliliklerden” kaynaklandığını ve ticaret gerilimlerinin artmasıyla birlikte ABD ve Çin’den inceleme altına alındığını bildirdi.

Uygulama, hizmetleri için talepte bir artış görse de, siber güvenlik uzmanlarından ve kullanıcılardan, endişeleri gidermek için 90 gün boyunca yeni özellik geliştirmeyi duraklatmasına neden olan bir dizi gizlilik ve güvenlik sorunu üzerinde bir tepkiyle karşılaştı.

Firma, geçtiğimiz hafta Phoenix ve Pittsburgh’da önümüzdeki iki yıl içinde iki yeni Ar-Ge yeri açmayı planladığını ve mühendislik iş gücünü yaklaşık %60 oranında artırdığını söyledi.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!